2018 Spring Honor Roll
Posted on 05/30/2018


2017-18 NWES 2nd Semester Honor Roll


A Honor Roll

3rd Grade

BROWN, MADISON

DEBORD, NOUVELLE

HOLLAND, MATTHEW

HURSMAN, KYRSTEN

KOZLENKO, DEANNA  

4th Grade

AMAYA, SOFI

BUCKLEY, ELAINA

FRAME, AVA  

MARTIN, CALEB

MEYER, GABRIELLA

NEWTON, EMMA  

PALMER, DANE E

SILCHUK, LIANNA

WALKER, MARYANN

5th Grade

ARNOLD, TAYLAR

BALLENGER, ALLISON

FAYUK, RUSLAN

GARRIGUS, KAELIN  

KILLION, GAGE

KOZLENKO, MATTHEW

SILCHUK, RUVIM

WHITE, CASEY

WOOD, TROY

ZARATE, KEVIN

6th Grade

CATON, OWEN  

COSURCO, LIUBA

FAGG, CADE

JOLLY, ALEXIS  

MARTIN, ABIGAIL  

MAY, JENESIS  

MEYER, VALERIE  

RICHARDSON, MAISIE  

RICHARDSON, ZOE  

SHANE, KATHRYN

SILCHUK, VLADIMIR  

SMITH, KARLI

WALKER, GRACE  

WATTERSON, DILLON

WATTERSON, HANNAH

WILLMUTH, MADELYN


B Honor Roll

3rd Grade

CORNINE, CHANCE  

DOUGLAS, BRISTEN  

FAYUK, VERONICA

KYVYRZHIK, NATALIA

RADETSKIY, DAVID

SANDERS, CHASE

SCOTT, BODHI  

ZEISSET, ARTHUR  

4th Grade

BALES, JAKE

BURLINGAME, ZOEY

CLARK, ZACHARY

DONETS, ANASTASIA

DOTSON, ALYSAN  

GARRIGUS, KINLEY  

HIERONYMUS, BRYCE

KIRCHU, EMMA

KOZHUKHARENKO, TIM

KREISEL, BEVIN

LAZARESCU, DIANA

SANDERS, CARLEE

VAUGHAN, GRAYSON  

WISKUR, KADEN BAKER

WOOD, MONTANA

5th Grade

ARNETT, BLAINE

ARNETT, HUNTER

BANNER, NICHOLE

EAGER, MACKENZIE

HALL, LACEY

NETH, KAITLYN

ORLOV, PAVEL

RADETSKIY, ALEX

RAINES, KYLEE

WALBOURN, CHASE

6th Grade

CARTEE, JACKSON  

CORNINE, MASON  

PERSINGER, HAYDEN

STOVALL, KORBIN  

YATSKIVSKIY, TIM

NORTHWEST JH/HIGH SCHOOL HONOR ROLLS FOR 2nd SEMESTER 2018

 A-HONOR ROLL

7th Grade

Emily Silchuk

Esther Pichinevsky

Katie Martin

Esther Kozhukharenko

 8th Grade

Matthew Richardson

Alice Yatskivskaya

Blaine Kreisel

Vlad Cosurco

Alissa Coster

Daniel Younger-Loesing

Diana Orlov

 9th Grade

Alina Fayuk

Kristina Kozlenko

Brior Scott

Gracie Rice

Carter Weathers

 10th Grade

Emily Gregory

 11th Grade

Avery Powell

Rylan Chamberlin

Remingtin March

Claire Weathers

Krystle Lain

Kasey Miller

Katelyn Johnson

Rylee Watterson

Miranda Underwood

Amy Kozhukharenko

Alyona Gutsman

Rachel Lemons

Libbey Lea

 12 Grade

Megan Walk

Ashlynn Liebl

Marissa Cornine

Colton Younger-Loesing

McKenzie Simpson

Briley Douglas

B-HONOR ROLL

7th Grade

Gavin Killion

Elizabeth Gutsman

Victoria Tkachuk

Madison Neth

John Dumsday

Maverick March

Jeremiah Hursman

Caitlin Chitwood

Samantha Johnson

 8th Grade

Sidney Douglas

Nick Crosswhite

Jackson Weathers

Monty Cornine

Harold Benavides

Shelby Campbell

Samuel Pichinevsky

 9th Grade

Matthew Slaughter

Mason Locke

Ty Hart

Svetlana Orlov

Jacqueline Klein

Mary Cameron

Emanuel Pichinevsky

Aubrey Smith

 10th Grade

Margarita Galuha

Brittney Perry

Vitaliya Galuha

Savannah Townsend

Yana Fayuk

Venessa Garnik

Baylea Cartee

Makayla Walbourn

Jennica Swopes

Megan Knowles

Jonathon Slaughter

Shaylen Crosswhite

Austin Lyston

Kylee Burlingame

11th Grade B Honor Roll

Rodney Raines

Mercedez Clark

Braiden McEachern

Connor Tichenor

Pete Franklin

Alena Garnik

Austin Buso

Mattie Green

Kelsi Holman

Stephanie Perry

Morgan Locke

Hunter Teter

Colton Kiso

 12 Grade

Amanda Dumsday

Jonathan Coster

Alex Breshears

L.J. Hand

Devin Swopes

Dallas Hammonds

Sidney Smith